O poprawnym sposobie mycia rąk jako prostej i skutecznej metodzie zapobiegania wielu chorobom zakaźnym przypomniała dzieciom Małpka Iwonka. Dzieci poprzez wysłuchanie treści utworu, rozmowę i przeprowadzonym doświadczeniom zrozumiały, że aby zabiegi higieniczne rąk były skuteczne potrzebne są woda, mydło, ręcznik oraz odpowiedni czas mycia zazwyczaj trwający co najmniej 20 sekund. Na koniec dzieciaki wyciągnęły wnioski, że dzięki takim prostym działaniom, jak regularne mycie rąk, wszyscy znacząco możemy przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych i dbać o nasze zdrowie oraz zdrowie innych.

Wykonanie zadania nr 3 z Projektu Edukacyjnego ,,Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”.