Mobilne Planetarium Orbitrek – Życie drzew

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w Mobilnym Planetarium Orbitek – Życie Drzew – w przyrodniczej opowieści. Była to przepiękna opowieść przyrodnicza w systemie wyświetlania obrazu dookoła głowy dzieci. W animowanym filmie Życie Drzew biedronka o nazwie „Dolores” i dziwaczny świetlik zwany „Mike” zabrali przedszkolaków w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew. Z perspektywy owadów, pełen pasji seans przedstawia pełnię mikrokosmosu. Na ich wycieczce te dwa zabawne owady omawiają przyrodę dookoła nich, a przy okazji bawią się i w zabawny sposób zdradzają nam różne sekrety przyrody. Po obejrzeniu planetarium każdy uczestnik wie już na pewno:

Jak rosną drzewa? Jak woda dostaje się z korzeni na szczyt korony?Jak drzewa produkują tlen i oczyszczają nasze powietrze?