Nauka przez doświadczenie

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się:

Co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak prawdziwy lód? Oraz co to jest „sublimacja suchego lodu”.

Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym. Dzieci przeprowadzające doświadczenia z suchym lodem były zadziwione tym efektem. Metody stosowane podczas warsztatów  aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, tworzyły fryzury z baniek, obserwowały białe obłoki oraz olbrzymią bańkę mydlaną.  Przedszkolaki były również zaciekawione tym, że po dodaniu do wody z płynem słychać jest dziwne odgłosy w formie bulgotania, a z naczynia wydobywała duża ilość baniek mydlanych.

Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki dla dzieci i sprawia im ogromną radość.